Toprak Bile Kabul Etmedi!


Özgecan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken bildiğiniz gibi öldürüldü. Aslında geberdi de diyebiliriz. Özgecan'ı bilmeyen varsa google a müracaat edebilir. 

Ne yalan söyleyeyim sevindim öldürülmesine. Bu dünyada verilecek cezalar onun için yeterli değildi, tecavüzcüler için adaletimiz zaten yok denecek kadar az.

Bu şerefsiz öldü ölmesine de cenazesi ortada kaldı.
Mezarlıklara kabul etmiyorlar. Köy muhtarı 'biz buraya kabul etmeyiz gidin kadavra yapın' demiş ve mezarlığın kapısını kilitlemiş.
Halk aslında sonuna kadar haklı. Kim ister ki mezarlıkta dahi olsa iğrenç bir tecavüzcünün yanında yatmayı? Hoş öldükten sonra da yattığın toprağın bir önemi de yok. Yanında kim yatmış, mezarın manzaralı mıymış fark etmiyor.

Bilmiyorum bana biraz garip geldi. Namazını kılmak mı istemiyorsunuz kılmayın. Ama eğer annesinin bu olayda bir suçu yoksa o zaman bu kadar eziyet çektirilmemeli.
Kimsesizler mezarlığına da kabul edilmiyor. Ailesi olduğu için.
Annesi oradan oraya dolaştırıyor cenazeyi.
Açıkçası ben annesinin haline acıdım.
Kadın ne yapsın? O pislik, o şerefsiz diyecek çok sözüm var da blogum kirlenmesin, edeceğini etti. Ama annesinin suçu ne? -Babası da kendisi gibi iblisin tekiymiş ama annesinin de var mı bir ilişkisi bilmiyorum. Ben suçsuz olduğunu varsayarak söylüyorum.-
Hem öldükten sonra ceset bu, kuylayın gitsin bir köşeye. İl il dolaştırmanın manası ne?

Çok ilginç ve ibretlik bir olay. Seni toprak bile kabul etmez, yatacak yerin yok sözlerinin vücut bulmuş hali.

Allah bütün tecavüzcü pisliklerden hepimizi korusun.


İğne Oyası Videolu Anlatım #19


Yapacak olan herkese kolay gelsin.
Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna basmayı ve kanalıma abone olmayı unutmayın ^^
Unutmayın siz izledikçe ben çekmeye devam edeceğim :)


Yalnız Fotoğraf Çekmek Yasak!

Durun şurada iki içimi döküp sinirimi höyküreceğim.
Bazı mağaza çalışanları ne kadar mal oluyor. Affedersiniz demiyorum çünkü cidden mallar.
Zaten alışverişi seven bir insan değilim beni iyice soğutuyorlar.
Bugün kardeşimle gömlek almak için mahalledeki mağazaları gezdik. Bakın mahalle diyorum 'sosyetik mekanlar' değil.

Batman V Superman (2016)Man Of Steel izlediğimden beri heyecanla bu filmi bekliyordum. Bana göre Superman'i en iyi oynayan oyuncu Henry Cavill idi ve bu filmi de izlemezsem olmazdı.

Geçen hafta kardeşimle gittik filme. Filmi izlemeden önce internette gördüğüm bazı yorumlarda filmin gereksiz abartıldığını aslında güzel olmadığını okudum.  Tabii ben bu yorumlara aldanır mıyım? Elbette hayır. Ortada hem sevdiğim karakterler hem de sevdiğim oyuncular varken hiç tereddütsüz izledim.

Bashar Momin 2014 (Pakistan Dizisi)


Malumunuz ben bu ara Hint dizilerine sardım. Ama Hint dizileri de mübarek bir uzun ki... Twitterda kızlarla muhabbet ederken bana Bashar Momin tavsiye ettiler. Ben de 'nasılsa bu kısa dizi fırt diye biter ben önce şu başladığım uzun diziyi bir bitireyim' dedim. O sıralar Rudracıımla pek ilgiliydim. Rang Rasiya bittikten sonra kendimi bir boşlukta hissettim. Kanal 7 de yayınlanacak Benimsin dizisine başladım ama dublajsız izlenecek gibi değildi zira berbat ingilizce konuşuyorlardı.
Bashar Momin'in kapısını çaldım ben de.

İğne Oyası Videolu Anlatım #18

anlatımlı iğne oyası, El emeğim, heart, iğne oyası, iğne oyası modeli, iğne oyası nasıl yapılır, oya, point lace, videolarla iğne oyası,

Yapacak olan herkese kolay gelsin.
Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna basmayı ve kanalıma abone olmayı unutmayın ^^
Unutmayın siz izledikçe ben çekmeye devam edeceğim :)

Sensiz Olmaz (Rang Rasiya) Seslendirenler

rang rasiya, kim seslendiriyor, seslendirme, sensiz olmaz, rudra, ranawat, paro, parvati, elif acehan, rıza karaağaçlı, kanal 7, hint dizisi, dizi,

Sensiz Olmaz dizisi Kanal 7'de başladı. Daha önce şurada dizi hakkında bir yazı yazmıştım.
Diziyi yaklaşık 10 günde altyazılı olarak bitirdim. Çok beğendim. Tabii bunu Hint filmi seven biri olarak söylüyorum. Yoksa türü sevmeyen biri aynı şeyleri hissetmeyebilir.

Beni bilenler sesler ile ne kadar ilgili olduğumu bilir. Dizi başlamadan merakım tavan yapmıştı. Acaba hangi oyumcuyu kim seslendirecek?

Sesleri tanıyorum tanımasına ama isim hafızam kötü olduğu için çıkaramıyorum. Duyduğumda sadece başrol oyuncuların seslerini tanıyabildim. Bundan mütevellit dün Kanal 7'ye mail attım. Seslendirmen listesini benimle paylaşabilirler mi diye. Henüz cevap gelmedi. Ama ben sabredemedim tabii.

Şimdilik sadece başrol oyuncularını yazacağım. Olur da cevap gelirse ya da diğer sesleri de tanıyabiirsem ileride bu yazıyı güncelleyeceğim.

rang rasiya, kim seslendiriyor, seslendirme, sensiz olmaz, rudra, ranawat, paro, parvati, elif acehan, rıza karaağaçlı, kanal 7, hint dizisi, dizi,

Paro'yu yine Bir Garip Aşk'ta olduğu gibi Elif Acehan seslendiriyor. Kendisinin sesi Paro için gayet uyumlu olmuş.

Rudra'yı ise Rıza Karaağaçlı seslendiriyor. Kendisini yıllar evvel radyo programından tanırım. O zamanlar ortaokulun sonu lisenin başları gibiydi. On küsür sene evvel yani :D Rıza Karaağaçlı'nın sesi de Rudra'ya uyumlu olmuş.
Şimdilik duyduğum sesler karakterler ile uyuşmuş. Beğendim. Bunların dışında merak ettiğim ileri bölümlerde çıkacak olan karakterler var.

Dediğim gibi eğer cevap alırsam ya da tanıdığım ses çıkarsa yazıyı güncellerim.

İpana Luxe Perfection Beyazlatıcı Diş Macunu yorumlarım

Doğru makyaj, dolgun kirpikler, bakımlı bir cilt, hacimli saçlar… En önemlisi de beyaz dişlerle sağlıklı, güzel bir gülümseme! Bu yüzden diş bakımına ve beyaz olmasına oldukça özen gösteriyorum. Sürekli yeni ürünleri deneyimlemeyi de seviyorum. Burada raflarda gözüme çarpan ve Amerika’nın en büyük diş macunu markası olan Crest aslında Procter and Gamble’ın Türkiye’de sunduğu İpana markasıyla tamamen aynı içeriklere sahipmiş. Dünyada ilk defa beyazlatıcı bantları üreten bir marka olduğu için 3 boyutlu Beyazlık ailesi oldukça ilgimi çekti. Son zamanlarda market alışverişine gittiğim her mağazada ve televizyonlarda sıklıkla İpana’nın yeni ürünü olan Perfection’a denk gelince ve özellikle 3 günde %100’e kadar lekesiz iddasını duyunca denemek istedim ve hemen aldım.


İpana’nın en hızlı ve en güçlü beyazlatıcı diş macunu ünvanına sahip bu diş macunu ile deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Diş hekimimin de daha beyaz bir diş için önerdiği İpana 3D White Perfection ile güvenle, bembeyaz gülebiliyorum.


Perfection diş macunu 3 Boyutlu Beyazlık ailesinin en ileri ve etkili beyazlatıcı diş macunu teknolojisini içeriyor. Böylece diş minesine zarar vermeden sadece 3 günde diş yüzeyindeki lekeleri %100’e kadar etkin biçimde çıkarıp ve bembeyaz bir gülümsemeye sahip olmamızı sağlıyor.


Performansına gerçekten çok şaşırdım. Etkisi inanılmaz! İlk kullanımdan itibaren bile diş yüzeyindeki lekeleri çıkarma etkisini farkediyorsunuz. Keskin nane tadıyla ferahlığı sağlıyor, böylece uzun süre ferah bir nefese de sahip oluyorsunuz. Beyazlatma etkisi bu kadar iyiyken diş mineme hiç bir zarar vermediğini bilmek de çok güzel.
Procter and Gamble’ın tüm dünyada pazara sunduğu en gelişmiş beyazlatıcı diş macunu olan 3 Boyutlu Beyazlık Luxe Perfection İpana ile Türkiye’de de raflarda yerini aldı. Denediğinizde bana hak vereceksiniz:) Kullanmadan kesinlikle inanmazdım, deneyince etkisini gördüm ve mükemmel sonuç aldım.


Tam bir bakım sağlamak için aynı ailenin Oral-B 3D White Luxe ağız bakım suyunu da kullanıyorum. O da diş macunu ve fırçasının ulaşamadığı alanlardaki lekeleri bile çıkararak uzun süre, keskin bir ferahlık sağlıyor.


Unutmadan küçük bir not ekleyeyim; P&G ve İpana ürün performansına o kadar güveniyor ki, memnun kalmazsanız paranızın 2 katını iade ediyor. Bu nedenle beyazlatıcı etkisini kendiniz de görün diye bence gerçekten denemeniz gereken bir ürün.


Ürünü satın almak isterseniz tıklayınız!
P.S. Bana bu bilgiler yetmedi, ağız ve diş sağlığı üzerine daha çok şey merak ediyorum diyenleri aşağıdaki siteye alalım.

http://www.agizbakimuzmani.com/


#ipanaperfection  #gülüşünügöster


İçerik Kaynak: http://kokoshgirl.com/

Video Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=B7MDJzarokU
Bir boomads advertorial içeriğidir.

Söyleyin Hanginizden Korkmayalım!


Artık haber izlemeye, okumaya, duymaya dayanamıyorum.
İnsanlara güvenemiyorum.
Korkuyorum.
Sonumuz nereye varacak?
Bu gidişle helâk olur muyuz?
Her yerde tecavüz, her yerde pislik, her yerde kanı bozukluk!
Okullarda, iş yerlerinde, kurslarda, evlerde, kısacası artık nefes alınan her yerde tecavüz ve taciz var.
Kesinlikle anlamıyorum bu sapıklığı, rezaleti, iğrençliği ama hadi anladık diyelim.
Böyle bir şeyin kabul edilebilmesi mümkün değil ama hadi kabul ettik diyelim.
Yüreğim el vermiyor böyle demeye aklım havsalam almıyor ama hadi elin adamıdır yapar diyelim.
Peki ya öğretmen?
Bize hep ikinci ailemiz gibi gelen, bizi yetiştiren doğruyu bulmamızı sağlayan, yol gösteren öğretmenlerimiz değil miydi?
İlk okulda öğretmenlerimizi annemiz ya da babamız gibi görmez miydik?
Bazen de annemizi dinlemez ama öğretmenimiz söylerse anında onun dediğine uymaz mıydık?
Peki ya ağabey, baba ve amca?
Bir insan bu hayatta en çok kime güvenir?
Aile üyelerine değil mi?
Bir insana kimden zarar gelmez, kim korur kollar, kim kol kanat gerer?
Ağabey, baba ve amca.
Peki bu üçünün bir çocuğa tecavüz etmesi nasıl kabul edilir?
İnsanın en sevdikleri en korktukları haline gelirse nasıl yaşar?
Akşam öğrendim ki yaşadığım yerde biri 3 yaşındaki üvey oğluna tecavüz etmiş. Tanımıyorum ama yolda yürüken belki de yanından geçtim. Yolda yürürken yanımızdan geçenlerin kaçı sapık?
Kaçı hakkımızda iğrenç fikirlere kapılıyor?
Kaç çocuk kendi evinde bile güvende değil?
Allah muhafaza sonumuz nereye varacak? Zaten evden pek çıkmıyorum ama artık dışarıya çıkmaya korkuyorum.
Ne yapalım yani, okulları, iş yerlerini, kursları, evleri yaşanılan her yeri dağıtıp ormana mı kaçalım?
İnsanlar doğurduklarını götürüp ormana bıraksa da kurt kuş sahip çıksa hani şu efsanelerdeki gibi galiba daha güvende oluruz.

Bir de şu yazıyı okur musunuz? Tabii yüreğiniz el verirse.
Allah hepimizi art niyetlilerden, sütü bozuklardan korusun.

(Görsel alıntı)
Tasarım:Sawako Kuronuma